top of page

O naší společnosti

ViaFlames s.r.o. je nová česká společnost, která se zabývá vývojem a výrobou ekologických teplovodních kotlů na tuhá paliva v 5 emisní třídě.

Náš odborný tým má více než třicetiletou praxi ve výrobě topenářské techniky, kterou získal ve společnosti Viadrus a.s., a to zejména v oblasti konstrukčního vývoje úspěšných řad zplyňovacích kotlů na tuhá paliva. Snahou naší společnosti je využít tyto profesní znalosti a nabídnout našim zákazníkům a partnerům osvědčený způsob spalování palivového dřeva a uhlí v tradičních kotlích s ručním přikládáním, které budou splňovat požadavky na spolehlivý provoz, dlouhou životnost, vysokou bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Od samého počátku se zaměřujeme na novátorská řešení, a to především v použití více druhů paliv v jednom univerzálním kotli při zachování nejpřísnějších emisních limitů a na jedinečný způsob spalování palivového dřeva přirozeným odtahem spalin.

Našim cílem je, aby se naše produkty vyznačovaly vysokou kvalitou, snadnou obsluhou a cenovou dostupností.

 

S úctou tým ViaFlames

Výroba

Naše společnost spolupracuje s dlouhodobě ověřenými a ve svém oboru renomovanými partnery, což nám umožňuje vyrábět teplovodní kotle za pomoci nejmodernějších strojů a technologií, a zajišťovat tak jejich vysokou kvalitu a životnost.

Veškeré litinové díly jsou formovány a odlévány na automatických formovacích linkách HWS Sinto. Dělení a tváření ocelových plechů probíhá na CNC strojích od společností Mitsubishi electric, Murata Machinery, TRUMPF a svařování na špičkových svařovacích pracovištích ABB FlexArc a svařovacích robotech Panasonic.

Žárobetonové tvarovky pro spalovací komory jsou vyráběny metodou vibrolití a jsou používány nejkvalitnější žáruvzdorné materiály, které se vyznačují  vysokou teplotní a mechanickou odolností.

 

Jsme přesvědčeni, že jen díky pečlivé dílenské výrobě s promyšleným konceptem kotlů Viaflames, dnes můžeme nabídnout naše produkty s nadstandartními  záručními podmínkami a poskytnout tak spolehlivý zdroj tepla na mnoho let.  

bottom of page